Kobiety opanowały Różańsko [foto]


„Inwazja Kobiecej Mocy” pod takim hasłem odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego, organizowany 23 lipca br. na boisku sportowym w Różańsku. To wesoła rywalizacja kół gospodyń podczas konkurencji sportowo-rekreacyjnych, zręcznościowych czy ekologicznych oraz mnóstwo atrakcji dla odwiedzających.

- W zawodach, podczas tej największej na Pomorzu Zachodnim imprezy integrującej środowisko kół gospodyń wiejskich, wzięło udział 31 kobiecych drużyn. Walczyły one o piękne złote puchary i nagrody rzeczowe o wartości ponad 4000 złotych – informuje Justyna Baranowicz – organizatorka wydarzenia, wiceprzewodnicząca KGW Różańsko.

- To koła gospodyń wiejskich z powiatów: stargardzkiego, wałeckiego, choszczeńskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, kamieńskiego, myśliborskiego oraz pyrzyckiego. Na podium stanęły: Koło Gospodyń Wiejskich Kąty Słowianki, Koło Gospodyń Wiejskich Koniczynki z Łęczycy oraz Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki z Chrząszczewa. – dodaje Maciej Patynowski – organizator turnieju, prezes Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

Na terenie imprezy pojawiło się kilkanaście stoisk wystawienniczych, na których można było podziwiać oraz zakupić oryginalne wyroby rękodzielnicze. Uczestnicy mogli także spróbować swojskiego jedzenia jak i potraw kuchni regionalnej (zakwasy, miody, czy wyroby mleczne). Odbyły się również warsztaty tematyczne, m.in. florystyczne, kulinarne, makijażu. Na najmłodszych czekały gry i zabawy oraz dmuchańce. Zwieńczeniem wydarzenia była natomiast plenerowa zabawa taneczna „pod chmurką” z muzyką na żywo oraz zapierający dech w piersiach pokaz ogniowy przygotowany przez Teatr Ognia AgniStorm.

To już trzecia edycja tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców Pomorza Zachodniego. W organizację przedsięwzięcia zaangażowane były organizacje pozarządowe z Różańska w tym: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku, a także stowarzyszenie Kobiece Oblicze Biznesu i niezrzeszeni, aktywni mieszkańcy sołectwa Różańsko. W sumie kilkudziesięciu mieszkańców. Tegoroczne wydarzenie współorganizowało również Województwo Zachodniopomorskie.

- "Przecudowna atmosfera, zabawy, konkursy. Dziękujemy, że mogliśmy być z Wami." (KGW Klępino)

- "Dawno się tak fantastycznie nie bawiłyśmy. Wszystkim bardzo się podobało." (KGW Małkocin)

- "Było fantastycznie, zabawa świetna, dużo śmiechu i wspólnego zaangażowania. Fajny sposób na integrację. Jesteśmy bardzo zadowolone." (KGW Szadzko)

- "Wspaniała atmosfera, wymiana doświadczeń, miłe spotkania w atmosferze rywalizacji, a jednocześnie dobrej zabawy to wszystko czekało na uczestników tego super wydarzenia." (KGW Mierzynianki)

Opinie uczestników wydarzenia nie pozostawiają złudzeń, w Różańsku odbyła się prawdopodobnie najpiękniejsza wiejska impreza plenerowa tych wakacji, zorganizowana z wielkim sercem i zaangażowaniem przez społeczność tej wsi.

Projekt współfinansowany był przez: Pomorze Zachodnie, Powiat Myśliborski, Gminę Dębno, Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Program Społecznik zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Wsparcie finansowe zapewnili także lokalni przedsiębiorcy, którym bliska jest idea biznesu zaangażowanego społecznie: ALATAN, Północna Izba Gospodarcza w Dębnie, M-BUD oraz GREATCODE.

mp
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza