Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdyPolicjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał z nadmierną prędkością. Za złamanie obowiązujących przepisów 64-latek stracił prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi z myśliborskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnemu kierowcy. 64-latek jechał Mercedesem z prędkością 98 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali 64-latkowi, mieszkańcowi powiatu gryfińskiego, prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza