Masz dość telefonów z nieznanych numerów? Mamy rozwiązanie!


Telefoniczny spam jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny. Z problemem tym mierzyć się musi codziennie praktycznie każdy z nas. Jakich numerów lepiej nie odbierać? Jak sprawdzić, kto do nas dzwonił?

Oszuści z premedytacją opracowują kolejne metody na wyłudzenie pieniędzy. Jeszcze do niedawna mało kto spodziewałby się, że wystarczy odebrać przychodzące połączenie, aby stracić dużą sumę pieniędzy. Niestety ze skutkami tej sytuacji musi poradzić sobie coraz więcej osób. Aby ustrzec się przed oszustwem, warto korzystać z możliwości, jakie daje strona https://infonumer.pl. Jest to najlepszy sposób na rozwianie wątpliwości odnoszących się do nieznanego numeru. Pamiętaj bowiem, że po drugiej stronie nie zawsze będzie telemarketer. Często są to osoby, które się tylko za nich podają, celem wyłudzenia środków finansowych. Wyjaśniamy, dlaczego zawsze warto sprawdzać nieznane numery.
 
Jak łatwo sprawdzić, kto dzwonił?

Telefony z nieznanych numerów to prawdziwa plaga. Towarzyszy temu zawsze dylemat związany z tym, czy odebrać takie połączenie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy czekamy na ważny telefon bądź szukamy pracy. Nikt przecież nie chciałby przegapić telefonu od potencjalnego pracodawcy. Jak zatem w prosty sposób dowiedzieć się, kto dzwoni? Rozwiązaniem są strony, które umożliwiają sprawdzenie numeru telefonu. Wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę, by poznać odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Pomocne mogą okazać się też komentarze, dodawane przez użytkowników, którzy takie połączenie odebrali. W ten szybki i prosty sposób bez problemu dowiesz się, czy dzwonił telemarketer z ofertą fotowoltaiki, czy też nie. W przypadku negatywnej oceny konkretnego numeru warto podjąć decyzję o jego zablokowaniu. Uniemożliwi to próbę kolejnych połączeń.


Dlaczego lepiej nie odbierać połączeń z nieznanych numerów?

Telefony z nieznanych numerów są uciążliwe. Konsekwencje odebrania takiego połączenia to nie tylko zmarnowany czas. Często wiążą się nawet z utratą pieniędzy! Jak to możliwe? Coraz częściej spamowe połączenia wykonywane są w późnych godzinach nocnych z zagranicznych numerów. W przypadku oddzwonienia na taki numer narażamy się na ogromne koszty. Może się także zdarzyć, że po odebraniu telefonu z nieznanego numeru usłyszmy sygnał rozłączenia. Warto jednak upewnić się, czy rozmowa została faktycznie przerwana. Sygnał ten może być fałszywy tylko po to, by zmylić osobę odbierającą i przedłużyć połączenie, generując koszty. Na oszustwa telefoniczne narażone są głównie osoby starsze. Dzwoniący często podają się za bliską rodzinę czy też osoby zaufania publicznego, jak funkcjonariuszy policji, by wzbudzić zaufanie rozmówcy. Następnie za pomocą manipulacji, mogą skutecznie wyłudzić dużą sumę pieniędzy. Procedury te są coraz bardziej dopracowane, dlatego, aby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa, warto sprawdzić nieznany numer, zanim odbierzemy połączenie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza