Piękniej i bezpieczniej nad jeziorami w gminie Dębno


Rekultywacja jezior Lipowo i Ostrowieckiego, leżących w gminie Dębno, oraz zakup sprzętu to działania - te zadania zostaną zrealizowane z pomocą środków z PO RYBY 2014-2020. Umowę, przyznającą unijne wsparcie na realizację tego projektu, podpisali 18 lipca 2022 roku, wicemarszałek Olgierd Kustosz i zastępczyni burmistrza Dębna Joanna Stąsiek-Janicka.
W ramach realizacji zadania uzupełniony zostanie piasek na liniach brzegowych jezior Lipowo oraz Ostrowieckiego w gminie Dębno.

Działanie to poprawi wizerunek tych miejsc i przyczyni się do zwiększenia ich atrakcyjności – tak projekt ocenił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Dodatkowo środki z PO RYBY 2014-2020, w wysokości ok. 45 tys. zł, przyznane Gminie Dębno, pozwolą na zakup kamizelek i walizek ratunkowych oraz pompowanej deski pływającej typu sup. Dzięki dokonanym zakupom poprawie ulegnie bezpieczeństwo oraz atrakcyjność turystyczna tego regionu. Beneficjent zorganizuje także piknik, podczas którego odbędą się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Realizacja projektu, o całkowitej wartości ok. 50 tys. zł, planowo powinna zakończyć się do września 2022 r. Unijne dofinansowanie trafi do Gminy Dębno za pośrednictwem RLGD Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza