Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tutaj na początku 2023 roku!

Pierwszy z czterech budynków osiedla Park Wilsona jest już wybudowany. Kolejnym etapem prac jest stolarka okienna i drzwiowa, instalacje oraz prace wykończeniowe. Na początku 2023 roku pierwsi nabywcy mają otrzymać klucze do mieszkań.

Pisaliśmy o tym wiele razy w minionym i obecnym roku, niemniej dla przypomnienia naszym czytelnikom Park Wilsona to nowoczesne osiedle powstające u zbiegu ulic Dworcowej i Wilsona w Chojnie. Inwestycja została zaprojektowana z myślą o tych, którzy doceniają nie tylko przystępną cenę, ale i wygodę oraz standard wykończenia. Osiedle zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom, a najmłodszym umili czas specjalnie zaprojektowany plac zabaw.

Okazuje się, iż nie tylko aktualni klienci dewelopera, ale również wielu mieszkańców Chojny oraz okolicznych miejscowości śledzi postępy prac na budowie z myślą o własnym mieszkaniu, o ile oczywiście sytuacja makroekonomiczna oraz kredytowa się ustabilizują. W przeciwnym razie tylko osoby posiadające środki własne mogą pomyśleć o zakupie uciekając choćby przed utratą wartości zgromadzonych oszczędności.

Póki co Inwestor realizuje pierwszy etap budowy - budynek B2 według ustalonego harmonogramu i pomimo nieprzewidywalnych okoliczności zewnętrznych planuje przekazać swoim klientom klucze do mieszkań zgodnie z zapisami umów deweloperskich. W tym miejscu warto przypomnieć, iż duże znaczenie związane z bezpieczeństwem inwestycji wynika z faktu, iż deweloper zdecydował się realizować to przedsięwzięcie w oparciu o MRPZ, czyli Mieszkaniowe Rachunki Powiernicze Zamknięte, a nie otwarte jak czyni zdecydowana większość deweloperów. A to oznacza maksymalne bezpieczeństwo środków klientów, gdyż do czasu zakończenia inwestycji, przekazania kluczy do mieszkań i przeniesienia własności poszczególnych nieruchomości są one zdeponowane na rachunkach bankowych klientów i deweloper nie ma nawet do nich dostępu. Całą budowę realizuje on ze środków pochodzących z kredytu inwestycyjnego, jaki na ten cel udzieliło mu konsorcjum dwóch banków spółdzielczych w Goleniowie i Gryficach. W takich niepewnych czasach decyzja o MRPZ podejmowana przez dewelopera ponad rok temu, gdzie nikt nie myślał o wojnie na Ukrainie oraz szalejącej inflacji okazała się nie tylko bardzo trafnym wyborem ale i bezpiecznym dla wszystkich stron tej inwestycji.

Przypomnijmy, iż obiekt został wybudowany w najnowszej technologii z użyciem najlepszych materiałów. Oprócz tego na terenie wykonano wzmocnienie podłoża poprzez palowanie. Cała inwestycja jest retencjonowana, wykonano kanał retencyjny oraz kanalizację deszczową, co daje gwarancję, iż przyszli mieszkańcy nie będą używać pontonów, aby wejść do swoich mieszkań, jak twierdzili niektórzy malkontenci 

A o to, co do tej pory zostało zrealizowane z pierwszego etapu inwestycji, tłumaczy w filmie poniżej generalny wykonawca - Szymon Raczykowski z firmy Cortonbau.


Aktualną listę kilku ostatnich i jeszcze dostępnych mieszkań w gwarantowanej cenie można znaleźć na stronie internetowej dewelopera pod adresem: parkwilsona.pl oraz portalu otodom.pl


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza