PKO Ekstraklasa: Warta Poznań vs Wisła Płock

Mecz między Wartą Poznań i Wisłą Płock jest zaplanowany na 22 lipca. Kibice mogą oglądać zdarzenie na żywo o 18:00 na Stadionie Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski. Fani piłki nożnej również mają możliwość śledzić transmisję meczu online między innymi na stronie https://gg.bet/pl/football. Składy meczowe będą dostępne bliżej daty rozpoczęcia meczu. Nadchodzące zderzenie będzie rozgrywane w ramach Ekstraklasy 2022/2023.

Przypominamy, że ostatnie spotkanie piłkarzy tych drużyn na boisku odbyło się 7 maja tego roku i zakończyło się wynikiem 0:3 na korzyść Warty Poznań. Warta w taki sposób zapewniła sobie miejsce na start w ekstraklasie w następnym sezonie. Kibice podzielili się wrażeniami z minionego meczu i stwierdzili, że było to rewelacyjne starcie i dobre widowisko dla fanów piłki nożnej. Warto też przy okazji wspomnieć, że obaj trenerzy na przedmeczowych konferencjach informowali, że ich piłkarze płockiej i poznańskiej drużyn nie zamierzają oddawać rywalom punktów bez walki.

Pierwszy kwadrans gry należał do gości, dzięki wysokiemu pressingu i skutecznych prób pokonania bramkarza zastępczego, Damiana Węglarza. Wisła Płock nie mogła sobie poradzić z wyjściem ze swojej połowy boiska. Warta strzeliła już dwa razy, gdyż po stronie Wisły było zero. W kolejnym kwadransie meczu gospodarze skupili się na obronie swojej bramki. W 82. minucie Pavol Stano dokonał trzech zmian w składzie drużyny. W drużynie Warty szansę na bramkę miał w 19. minucie Jakub Kiełb, a później Miguel Luis. Na końcu spotkania Frank Castaneda zdobył trzeci gol dla poznańskiej drużyny.