W rocznicę Powstania Warszawskiego w Chojnie

 


W poniedziałek 1 sierpnia w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego o godz. 17:00 Centrum Kultury w Chojnie zaprasza do wspólnego uczczenia pamięci i złożenia hołdu Powstańcom.

Koncert pieśni patriotycznych i wojennych w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem, która zaprosi publiczność w sentymentalną podróż do dawnej Polski. Cofniemy się do czasów I i II wojny światowej, posłuchamy piosenek śpiewanych podczas powstania w getcie oraz powstania warszawskiego. Nie zabraknie też utworów współczesnych. Usłyszymy m.in.: "O mój rozmarynie", "My Pierwsza Brygada", "Taki kraj" i wiele innych pieśni.

Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz na Białorusi. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych "Must Be The Music" z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, filmowej, jak i żydowskiej. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła 30 listopada 2019 roku

 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza