Wakacje kredytowe z podpisem prezydenta

 


Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą wakacje kredytowe dla osób, które zaciągnęły kredyty w polskiej walucie na własny cel mieszkaniowy. 

Ten projekt znalazł poparcie absolutnej większości parlamentarnej, został przyjęty prawie jednogłośnie. Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

Oznacza to odroczenie rat kapitałowych i odsetek na określony ustawą okres. Nie oznacza to zwolnienia z kredytu. W obecnej sytuacji to zawieszenie daje możliwość podjęcia decyzji finansowych w gospodarstwie domowym.

Ustawa przedłuża działanie tarcz antyinflacyjnych do 31 października, co jest niezwykle istotne dla działań mających prowadzić do obniżenia cen paliw, zwłaszcza w okresie wakacyjnych wyjazdów. Wprowadza także tzw. wakacje kredytowe – zawieszenie na dwa miesiące kredytu hipotecznego zawartego w walucie polskiej – mówił Duda – Okres wejścia w życie to 14 dni. Termin podpisana jest szybki, bo chciałem, aby weszła ona w życie przed początkiem sierpnia.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza