Chyba mam raka… – Diagnoza w 14 dni i pomoc w przejściu przez proces leczenia.


Według danych statystycznych liczba chorych na nowotwory rośnie z roku na rok, a sam nowotwór pozostaje najczęstszym powodem zgonów na całym świecie. Zdaniem specjalistów tendencja wzrostowa ma się utrzymać w kolejnych latach.

Czas na wagę złota

Statystyki mogłyby być znacznie niższe, jednak wielu pacjentów zgłasza się do lekarza dopiero kilka miesięcy po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących objawów. Bardzo często nowotwór jest już wtedy w zaawansowanym stadium i nie daje dobrych rokowań. W diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych najważniejsza jest szybkość działań. Jeden ze szczecińskich lekarzy opracował procedurę, która pozwala dobrze zorganizować cały proces i zaoszczędzić na tak cennym czasie.

Lekarz Norbert Szram

Norbert Szram jest specjalistą chirurgii onkologicznej. Pacjentów przyjmuje w szczecińskim Centrum Medycznym Magnolia, operuje w Zachodniopomorskim Centrum Onkologicznym oraz konsultuje w ramach Poradni Profilaktyki Chorób Sutka i Poradni Chirurgii Onkologicznej. Jego praktyka opiera się głównie o profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób piersi. Jak sam mówi, jego misją jest pomoc kobietom zmagającym się z guzem piersi. Doskonale zdaje sobie sprawę z towarzyszącego im stresu i strachu. Opracował więc Indywidualną Kartę Pacjenta, czyli procedurę, która znacznie skraca i usprawnia cały proces diagnostyki i leczenia. Swoje pacjentki otacza kompleksową opieką, dając im wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Diagnoza w 14 dni

Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u Polek. Pacjentka, która zgłasza się z niepokojącą zmianą do gabinetu Norberta Szrama, otrzymuje Indywidualną Kartę Pacjenta. Broszura zawiera wszystkie niezbędne informacje o dalszych krokach ścieżki diagnostycznej. Dokładnie wskazuje również miejsca i daty wykonania czy odbioru wyników konkretnych badań, takich jak USG piersi i węzłów chłonnych, mammografia, biopsja gruboigłowa, czy RTG klatki piersiowej. Większość tych badań lek. Norbert Szram wykonuje osobiście, co dodatkowo podnosi poczucie bezpieczeństwa pacjentki.

Zebranie wszystkich niezbędnych danych i postawienie ostatecznej diagnozy zajmuje od 10 do 14 dni. Jeśli zachodzi taka konieczność, lekarz kieruje pacjentkę na zabieg usunięcia guza. W większości przypadków cały proces od pierwszych badań do operacji zamyka się w kilku tygodniach.

Nie tylko rak piersi

Chociaż główną osią działań Norberta Szrama jest leczenie chorób piersi, specjalizuje się on również w diagnostyce zmian skórnych. W swoim gabinecie przeprowadza badania pieprzyków i podejrzanych znamion przy pomocy dermatoskopu. Jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda obrazowania zmian skórnych o różnym pochodzeniu. Umożliwia ona zaobserwowanie struktur, kolorów i wzorów, które nie są widoczne gołym okiem. Udowodniono, że dermatoskopia zwiększa dokładność diagnostyczną w przypadku chorób takich jak czerniak.

Zmiany zakwalifikowane do usunięcia lekarz Norbert Szram wycina w swoim gabinecie w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa zazwyczaj kilkanaście minut.

Rak to nie wyrok

Nieustannie rozwijająca się medycyna daje chorym perspektywy na długie życie, a często nawet na całkowite wyleczenie. Nie zwlekajmy z wizytą, jeśli zaobserwujemy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy. Im wcześniej zgłosimy się z nimi do specjalisty, tym lepsze będą rokowania. Pamiętajmy również o regularnych badaniach profilaktycznych, które pozwalają wykryć wiele chorób na ich bardzo wczesnym etapie.


Zapraszamy na wizyty do lek. Norberta Szrama, który oferuje specjalistyczną pomoc z zakresu profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób nowotworowych piersi i skóry.

Centrum Medyczne Magnolia
ul. Klonowica 34/1
71-248 Szczecin
tel. +48 664 190 012
e-mail: rejestracja@norbertszram.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza