Dotkliwa kara dla nietrzeźwego rowerzysty.


Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany rowerzysta przez myśliborskich policjantów drogówki. Obecna aura sprzyja miłośnikom jednośladów. Muszą oni jednak pamiętać, że kierowanie rowerem po alkoholu jest poważnym zagrożeniem. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci ruchu drogowego myśliborskiej jednostki w Myśliborzu zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że 60 – letni rowerzysta był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,50 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta, mieszkaniec gminy Myślibórz, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że 1 stycznia 2022 roku wprowadzono między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza