PGE uruchamia drogowe dostawy węgla do Elektrowni Dolna Odra przed sezonem zimowym

Dostawy węgla kamiennego do Elektrownia Dolna Odra, realizowane dotychczas tylko drogą kolejową, będą odbywały się również transportem drogowym. W związku z tym na trasie dojazdowej do elektrowni może wystąpić okresowo większy ruch samochodów dostawczych dowożących paliwo niezbędne do produkcji energii elektrycznej i ciepła dla okolicznych mieszkańców. Uruchomienie dodatkowej drogi transportu węgla pozwoli przygotować elektrownię do pracy w okresie jesienno-zimowym.


Dodatkowe dostawy paliwa transportem samochodowym będą realizowane podczas pierwszej i drugiej zmiany pracowniczej, czyli w godzinach od 6:00 do 21:30. Elektrownia Dolna Odra dołoży wszelkich starań, aby trasa przejazdu samochodów dostawczych była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców. Równolegle na bieżąco wciąż będą realizowane dostawy węgla drogą kolejową.

Dodatkowe transporty paliwa mają na celu zgromadzenie odpowiednich zapasów przed sezonem zimowym.

Wszystkie elektrownie PGE GiEK na węgiel kamienny, w tym Elektrownia Dolna Odra, mają zakontraktowane wystarczające ilości węgla na nadchodzący okres zimowy. Zakontraktowany przez spółkę PGE Paliwa węgiel dla Elektrowni Dolna Odra pochodzi z krajowych kopalń Polskiej Grupy Górniczej oraz z importu. Nowe dostawy krajowego i importowanego węgla realizowane są w sposób ciągły – na bieżąco w portach w Świnoujściu i w Szczecinie rozładowywane są kolejne transporty.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza