Pierwszoklasiści z okolic Gryfina otrzymali od PGE GiEK „Energetyczne Tornistry”


Pierwszoklasiści z regionu gryfińskiego otrzymali od spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE 16 tornistrów z pełnym wyposażeniem. W ramach inicjatywy „Energetyczny tornister” najbardziej potrzebujący uczniowie klas pierwszych otrzymali od spółki PGE GiEK wyprawki szkolne, w tym: zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, farby, kredki, klej, nożyczki i inne przybory niezbędne do nauki.


Od wielu lat spółka PGE GiEK angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych, w sąsiedztwie których prowadzi swoją działalność. W tym roku nasza spółka ufundowała we wszystkich lokalizacjach naszych kopalni i elektrowni aż 265 „Energetycznych Tornistrów”, którymi obdarowaliśmy dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą. Chcemy, aby najmłodsi mieszkańcy naszych społeczności mogli zdobywać wiedzę i rozwijać nowe, szkolne pasje. Cieszymy się, że przekazane przez nas wyprawki szkolne, wywołują uśmiech na twarzach zadowolonych dzieci i ich rodziców – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

Tornistry wspólnie z Mieczysławem Sawarynem, Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino, wręczył Marek Biernat, Dyrektor Ekonomiczno-Finansowy Elektrowni Dolna Odra. W tym roku łącznie obdarowano 9 dziewczynek i 7 chłopców, czyli łącznie 16 pierwszoklasistów.

PGE, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera lokalne społeczności wszędzie tam, gdzie jest obecna. W ciągu ostatnich 7 lat spółki Grupy PGE przekazały łącznie pierwszoklasistom ponad 10 000 w pełni wyposażonych tornistrów.


Departament Komunikacji PGE GiEK.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza