Policjanci otrzymają elektryczny samochód do wsparcia działań operacyjnychFundacja Enea przekaże pięć nowych samochodów elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych Policji. Będą z nich korzystać między innymi funkcjonariusze z Gryfina.

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy są nieodpłatnie przekazywane Policji przez Fundację Enea. To element działań biznesu na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Grupa Enea. Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji.

– Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy w Grupie Enea. Od wielu lat wspieramy inicjatywy społeczne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych i edukacja w kluczowych dla rozwoju społecznego obszarach. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego każde działanie zmierzające do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, a także wspierające instytucje zaufania publicznego, do których należy właśnie Policja, jest dla nas niezwykle istotne. Cieszę się, że te nowoczesne, przyjazne środowisku pojazdy przez wiele lat będą służyć funkcjonariuszom z komend rozlokowanych na terenie działania Grupy Enea – powiedział Paweł Majewski, prezes Enei S.A.

Przekazane przez Fundację Enea samochody elektryczne są nieoznakowane i będą służyły jako pojazdy wsparcia operacyjnego w pięciu lokalizacjach. E-Corsy są wyposażone w baterię o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 KM. Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 16,8 kWh/100 km. Samochody posiadają wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, wspomaganie hamowania, kamerę cofania, czujniki parkowania), a także system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania.jutro (3 sierpnia), o godz. 10.00 zapraszamy na przekazanie przez Fundację Enea samochodów dwóch elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych zachodniopomorskiej Policji.

Oficjalne przekazanie pojazdów odbędzie się w środę 3 sierpnia. W wydarzeniu wezmą udział  wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, komendant wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, wiceprezes Enei ds. finansowych Rafał Mucha oraz wiceprezes Enei ds. operacyjnych Marcin Pawlicki.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza