Sołectwa Dębina i Żelewo z grantem marszałka


Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu granty sołeckie. Na liście nagrodzonych znalazły się dwa sołectwa z gminy Stare Czarnowo. Pozyskane środki pozwolą na montaż nowych urządzeń na placu zabaw w Dębinie oraz na budowę wiaty rekreacyjnej w Zelewie.

Umowy w tej sprawie podpisali w środę, 24 sierpnia 2022 r., wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Kustosz, wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska, sołtys sołectwa Żelewo Halina Hoduń oraz sołtys sołectwa Dębina Jan Nawrocki.

W funduszu sołeckim na 2022 rok dwa sołectwa z gminy Stare Czarnowo przeznaczyły środki na inwestycje w ramach konkursu granty sołeckie. Były to sołectwa Dębina i Żelewo.

W miejscowości Dębina zostanie przeprowadzona modernizacja placu zabaw. Usunięte zostaną stare drewniane elementy, a w ich miejsce zamontowane zostaną nowe urządzenia, tyrolka - zjazd linowy oraz element sprawnościowy.Z kolei plac zabaw w Żelewie wzbogaci się o dużą rekreacyjną wiatę wraz z wyposażeniem.

Wysokość grantu dla każdego sołectwa wynosi 15 tys. zł. W ubiegłym roku dotacje z programu „Granty Sołeckie” Marszałek Województwa przyznał sołectwu Binowo na budowę paleniska na plaży nad jeziorem Binowskim oraz sołectwu Stare Czarnowo na zielone przystanki autobusowe w Starym Czarnowie.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza