W tandemie z językiem polskim…


Koło Gospodyń Wiejskich w Rurce, chcąc w praktyczny sposób wspierać uchodźców z Ukrainy, ale także stworzyć możliwość wzajemnego poznania się, zorganizowało cykl warsztatów nauki języka polskiego, skierowanych do obywateli Ukrainy którzy w związku z wybuchem wojny w Ukrainie przebywają w Gminie Chojna. 

 Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach realizacji Programu Społecznik 2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego”, którego Operatorem jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas warsztatów uczestnicy projektu w grupach mieszanych polsko-ukraińskich pracowali metodą tandemową. Zajęcia, dostosowane były do potrzeb uczestników i odbywały się w świetlicy wiejskiej.

W warsztatach został wykorzystany nowoczesny sprzęt multimedialny zamontowany w świetlicy wiejskiej – projektor z ekranem zakupiony ze środków Programu Społecznik.
Dziękujemy uczestnikom warsztatów za udział, zaangażowanie i pięknie wspólnie spędzony czas.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji warsztatów mieszkańcom Rurki oraz wszystkim, którzy z oddaniem wspierają podejmowane przez nas działania.

Koło Gospodyń Wiejskich w RurceRedakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza