Wojciech Greguła wygrał 11. edycję Triathlonu Golczewo

Wojciech Greguła wygrał 11. edycję Golczewskiego Triathlonu, który odbył się w sobotę, 30 lipca. W tym roku w sportowej rywalizacji wzięło udział 97. zawodników – najwięcej spośród wszystkich edycji.

Greguła to mieszkaniec Chojny, na co dzień strażak zawodowy w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz ochotnik w OSP Chojna.

Tradycyjnie już Golczewski Triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 950 m w jeziorze Szczuczym, następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2x22,5 km Golczewo - Gadom – Baczysław - Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

Pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem (2 godz. 2 min.) zdobył Wojciech Greguła, drugie miejsce - Marcin Michałowski, trzecie miejsce - Wojciech Śliwa. W kategorii Pań zwyciężyła Zuza Modzelewska, drugie miejsce zajęła – Alicja Stępień, III miejsce – Anna Pawlaszek-Hrynkiewicz.