Wspólna akcja krwiodawcza energetyków Elektrowni Dolna Odra i mieszkańców Gryfina


W zbiórce krwi Klubu HDK PCK „Kropelka”, który działa przy Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, wzięło udział 25 dawców, którzy przekazali w sumie ponad 11 litrów niezastąpionego leku.

Akcję przeprowadzono 25 sierpnia w Ekipowym Punkcie Poboru Krwi w Gryfinie. W tym roku klub „Kropelka” zaplanował jeszcze trzy zbiórki. Szlachetna idea honorowego krwiodawstwa i bezinteresowna pomoc bliźniemu to nieodłączny element dobrych praktyk realizowanych przez spółkę  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w ramach CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu.
Tylko w bieżącym roku ponad 400 pracowników GiEK zrzeszonych w klubach Honorowych Dawców Krwi uczestniczyło w kilkunastu akcjach krwiodawczych, podczas których zebranych zostało blisko 180 700 mililitrów krwi.

Krew jest unikatowym lekiem, którego nie można kupić, wyprodukować ani niczym zastąpić. Dzięki wrażliwości pracowników PGE GiEK na potrzeby innych, możliwe jest ratowanie wielu osób zdanych wyłącznie na bezinteresowną pomoc drugiego człowieka.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza