Wtargnięcie na pas lądowiska mogło doprowadzić do tragedii.


Przez ostatnich kilka lat ruch na lądowisku w Chojnie znacznie się zwiększył. W sezonie letnim to miejsce w którym tankowane są samoloty gaśnicze, ponadto z pasa startowego korzysta wielu prywatnych właścicieli samolotów, ośrodek kształcenia pilotów czy skoczkowie spadochronowi. Niestety przez nieodpowiedzialne zachowanie kierowców samochodów dochodzi czasami do niebezpiecznych sytuacji. 

Przez lądowisko przebiega droga gminna w kierunku osady Kaliska i miejscowości Godków. Tą drogą dojedziemy również do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Skrzyżowanie z pasem lądowiska jest dobrze oznakowane, są znaki "STOP", informacja o lądowisku oraz "Zakaz Wjazdu" na pas startowy. Niestety ten ostatni nie przez wszystkich jest przestrzegany. 

- W związku z wieloma przypadkami wtargnięcia na pas startowy szczególnie przez kierowców samochodów, proponuję zajęcie się tematem bezpieczeństwa na terenie lądowiska w Chojnie. Ufam, że dzięki Redakcji świadomość mieszkańców Chojny dotycząca tematu wzrośnie i unikniemy najgorszego. Chociażby wczoraj w godzinach popołudniowych, na środku pasa startowego zatrzymało się auto, z którego wyszły dwie osoby i robiły sobie sesję zdjęciową. W tym czasie nasz samolot nie był w stanie wylądować. Wystarczyłoby, że skończył mu się zapas paliwa, nie mówiąc już o potrzebie awaryjnego lądowania i doszłoby do tragedii - pisze do nas Justyna Wójcik z Ośrodka SKY CITY.

Kierowcom przypominamy więc o zachowaniu ostrożności oraz przestrzeganiu znaków. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza