Zmiany na obiektach sportowych dzięki funduszom od samorządu województwaKolejni beneficjenci zawarli z samorządem województwa umowy gwarantujące im dofinansowanie zaplanowanych inwestycji z zakresu modernizacji lokalnej infrastruktury sportowej. To Lipiany, Boleszkowice i Mieszkowice. Podpisy na porozumieniach, we wtorek 2 sierpnia 2022 roku, złożyli włodarze gmin oraz wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Do gmin z powiatu gryfińskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego trafi prawie 80 tys. zł. Na wykorzystane dotacji beneficjenci będą mieli czas do końca bieżącego roku.

– Jestem przekonany, że nowe obiekty i wyposażenie zachęcą do aktywności ruchowej, do spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Gmina Mieszkowice skorzysta z pomocy Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 29 tys. zł. Środki przeznaczy na renowację uszkodzeń i zniszczeń powstałych w trakcie użytkowania na boisku typu Orlik

w Mieszkowicach. Na inwestycje władzą gminy przeznaczą 58 tys. zł.

Gmina Boleszkowice otrzymała od Marszałka Województwa 30 tys. zł. Fundusze pomogą w utworzeniu wielofunkcyjnego toru lekkoatletycznego na stadionie sportowym w Boleszkowicach. Całość działań oszacowano na 60 tys. zł.

Gmina Lipiany sięgnęła po wsparcie samorządu województwa w kwocie 20 tys. zł. Wykorzysta je na wymianę oświetlenia boiska w hali sportowej im. Lecha Piaseckiego w Lipianach. Przedsięwzięcie kosztować będzie 40 tys. zł.

Przypomnijmy, że w 2022 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na remonty lokalnej bazy sportowej 2 mln zł. To o 500 tys. zł więcej niż przed rokiem. Z pomocy skorzysta w sumie 76 zachodniopomorskich samorządów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza