Dożynki Sołeckie w Góralicach [foto]


W sobotę 3 września odbyły się Dożynki Sołeckie w Góralicach. Rolnicy w uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Ks. Wojciecha Koisa podziękowali za tegoroczne płody rolne, a następnie w korowodzie z uplecionym wieńcem przeszli do świetlicy, gdzie odbyła się cześć artystyczna. 

Ze swoim ludowym repertuarem wystąpiła Kapela Borowiny, Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz mieszkowicki zespół Niespodzianka. 

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna na której zagrali DJ Robert i DJ Kacper. Podczas festynu swoje stoisko gastronomiczne miały panie z KGW, na którym można było skosztować różnych potraw i słodkości m.in. z produktów leśnych. Stoisko były przygotowane w partnerstwie z Lasami Państwowymi w ramach projektu „ Natura od Kuchni – zdrowa żywność z polskich lasów. 

Dobro lasu, naszym dobrem”. Sponsorami dożynek były firmy Sevivon, Agrosimex, Agroperfekt, Procam, Ciech Sarzyna oraz Gmina Trzcińsko-Zdrój. Podczas święta plonów zbierano datki dla chorego dziecka Kornela Piwońskiego, na rehabilitację którego zebrano kwotę 1140,60 zł. Starostami dożynek byli Karolina Kordas i Tomasz Lewandowski.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza