Kiedy z nowych sal lekcyjnych będą mogli skorzystać uczniowie?


Kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej w Piasku (gmina Cedynia) będą mogli skorzystać z nowych sal i gabinetów - pyta nas jeden z rodziców dziecka, które uczęszcza do tej szkoły. Pełną treść listu publikujemy na naszych łamach. 

Szkoła w Piasku funkcjonuje, chodź miała zostać zlikwidowana. Kilka lat temu, gdy gminą rządziła burmistrz Gabriela Kotowicz, rozpoczęto rozbudowę szkoły. Od dłuższego czasu w nowych obiektach nic się nie dzieje, a sprawą zainteresowała nas nasza czytelnika, której list publikujemy poniżej: 

(...) jestem mieszkanką Piasku, mamą dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w tej miejscowości. Piszę do waszej redakcji ponieważ chciałabym, by ktoś zechciał się zainteresować sprawą niedokończonej inwestycji przy naszej szkole. W lutym 2018 rozpoczęła się rozbudowa szkoły. Po zmianie burmistrza inwestycję wstrzymano i nie zakończono jej do dziś, zakończono na wybudowanej nowej kotłowni i dwóch klasach, czyli mamy nową kotłownię i dwie sale lekcyjne, i właśnie z tych dwóch klas do tej pory nie mogą korzystać nasze dzieci. Wszyscy rodzice mają ogromny żal, że dwie nowe klasy nie są dopuszczone do użytku dzieciom dla których to zostało docelowo wybudowane. Dzieci nie mogą uczyć się w tych klasach bo.... bo właśnie nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Rodzice dopytywali o klasy bardzo długo, spotykali się z wykonawcami i burmistrzem Cedyni Adamem Zarzyckim, słali pisma do gminy Cedynia i nie ma efektu po za pustymi odpowiedziami i obietnicami bez pokryć. Jesteśmy zmęczeni bieganiem i upominaniem się o to, co dzieciom się należy. Na dobudowę dwóch klas zostały wydane publiczne pieniądze, a klasy nadal są nieużytkowane! Ten brak szacunku do pieniędzy podatników oraz do nas i naszych dzieci musi zostać nagłośniony! Gmina będzie zrzucała winę na wykonawcę a wykonawca na gminę a dzieci będą czekać w nieskończoność. To już 4 lata. 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy władze Cedyni. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza