Kolejny nietrzeźwy rowerzysta ukarany wysokim mandatem. Alkomat pokazał 1,5 promila...


Myśliborscy policjanci stosują zasadę „zero tolerancji” wobec pijanych kierowców, również tych, poruszających się jednośladami. Rowerzyści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bardziej narażeni na tragiczne następstwa wypadków drogowych niż kierujący samochodami. Dodatkowo cyklista „po spożyciu” sam stanowi zagrożenie dla innych. Niestety takich osób na naszych drogach nie brakuje. Dodatkowo przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci ruchu drogowego myśliborskiej jednostki w Klicku zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że 47 – letni rowerzysta był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,50 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta, mieszkaniec gminy Myślibórz, otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu. Dotyczy to zarówno kierujących pojazdami mechanicznymi, hulajnogami elektrycznymi, uto, rowerzystów jak i pieszych. Na tragiczne następstwa wypadków najbardziej narażeni są ci uczestnicy ruchu drogowego, których nie chronią pasy bezpieczeństwa ani karoseria. To oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają najmniejsze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. A gdy w grę wchodzi alkohol, o wypadek nietrudno.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza