Uroczystość nadania imienia polskiej części mostu przełożona na wiosnę 2023

W związku z katastrofą ekologiczną na Odrze ceremonia odsłonięcia ławeczki profesora Władysława Bartoszewskiego i symbolicznego nadania imienia polskiej części mostu Siekierki - Neurüdnitz odbędzie się w innym terminie.

Planowane we wrześniu br. odsłonięcie pomnika - ławeczki Władysława Bartoszewskiego, symbolu polsko-niemieckiego pojednania i patrona mostu w Siekierkach, zostało przełożone na wiosnę 2023 roku.

Zmiana terminu uroczystości podyktowana jest okolicznościami, które wywołała katastrofa ekologiczna na Odrze. Skażenie rzeki, trwająca od kilku tygodni akcja ratunkowa, ogromne szkody dla środowiska naturalnego, ale również mieszkańców nadodrzańskich terenów, wędkarzy, lokalnych przedsiębiorców - to nie jest czas świętowania.

Mamy nadzieję, że odbudowa ekosystemu Odry będzie przebiegała szybciej niż przewidywały to pierwsze prognozy, że zostaną wyjaśnione wszystkie przyczyny katastrofy i że znów z optymizmem i uśmiechem będziemy mogli spotkać się przy moście w Siekierkach. I uhonorować na Pomorzu Zachodnim wybitnego Polaka i Europejczyka - profesora Władysława Bartoszewskiego.

Uroczyste odsłonięcie pomnika - ławeczki patrona mostu miało być jednym z wydarzeń podsumowujących polsko-niemiecki projekt INT 54 „Przystosowanie mostu europejskiego Siekierki-Neurüdnitz do ruchu turystycznego”.

Inne punkty programu konferencji plenerowej w Siekierkach organizowanej 3 września (sobota) przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego - odbędą się zgodnie z planem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza