IDEE przez wieś


Różańsko, Rychnów i Chłopowo to trzy wsie z powiatu myśliborskiego, które wezmą dział w nowym projekcie organizowanym przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Projekt "IDEE przez wieś", bo o nim mowa, potrwa do kwietnia 2024 roku.

Tytułowe "IDEE" to: aktywni i zaangażowani mieszkańcy wsi, biorący sprawy w swoje ręce, przestrzeń wiejska przyjazna osobom w każdym wieku, wieś zielona, czyli wieś czysta, przyjazna środowisku, dająca pozytywną energię.

Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprosiła mieszkańców, aby wspólnie wypracować wizję i plany rozwoju Różańska, Rychnowa i Chłopowa na najbliższe 10 lat!

- Z czego jesteśmy dumni? Co jest naszą silną stroną? Czego nam brakuje? Nad czym musimy popracować? Kto może nam pomóc osiągnąć założone cele? Co możemy zrobić sami korzystając z wiedzy, doświadczenia i potencjału naszych mieszkańców? Takie właśnie pytania postawimy sobie w projekcie – informuje Maciej Patynowski, koordynator przedsięwzięcia.

Na projekt złożą się m.in.:

  • konferencja z udziałem doskonałych prelegentów, mówców, ekspertów, którzy dostarczą mieszkańcom inspiracji do działania. Konferencja zaplanowana jest na 25 marca (sobota) w Różańsku. Poprowadzi ją znany dziennikarz telewizyjny,
  • inspirująca dwudniowa wycieczka integracyjna do unikatowych miejsc, które zrodziły z się z pasji właścicieli i ich zamiłowania do historii, przyrody, czy dziedzictwa kulturowego,
  • wakacyjny piknik aktywności z atrakcjami dla całych rodzin,
  • szkolenia i warsztaty rozwojowe, które wzmocnią potencjał liderów i społeczników wiejskich w zakresie angażowania społeczności i brania spraw "w swoje ręce".

Kluczowym elementem projektu będzie realizacja - przy aktywnym udziale mieszkańców - ponad 30 oddolnych inicjatyw, na które Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaplanowała niemal 90 tysięcy złotych! To mieszkańcy Różańska, Chłopowa i Rychnowa zdecydują na co wydać te niebagatelne fundusze.

Projekt "IDEE przez wieś" finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny. Wysokość grantu to 101 402,67 euro.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronach: www.ideeprzezwies.pl oraz www.facebook.com/ideeprzezwies. Organizator projektu: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego www.pfsp.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza