Kolejny koncert w Sali u Kinala [video]


W najbliższą sobotę 22 października o godz. 19;00 w Czachowskiej Sali u Kinala odbędzie się kolejny koncert. Tym razem wieczór upłynie w towarzystwie najbardziej znanych utworów polskich i światowych utworów muzyki filmowej i musicalowej. Czachów odwiedzi dwójka utalentowanych artystów.


Maria Radoszewska - skrzypaczka i wokalistka, autorka muzyki. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec , studiowała wokalistykę jazzową ,pracowała w Operze na Zamku w Szczecinie. Obecnie prowadzi Muzyczną Agencję Koncertową i realizuje własne projekty artystyczne we współpracy z innymi muzykami. Jest tegoroczną stypendystką Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego a jej działania twórcze objęte zostały Mecenatem Kulturalnym Urzędu Miasta Szczecin.

Rafał Kowalczyk , który zagra w sobotę na fortepianie, to laureat wielu konkursów i festiwali muzycznych w kraju i za granicą. Wykładowca szczecińskiej Akademii Sztuki , współpracuje z wieloma orkiestrami zarówno jako pianista, jak i waltornista, m.in. z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim – Operą Narodową.
W sobotę usłyszymy m. in. aranżacje takich utworów jak-Ennio Morricone - Love theme z filmu „Cinema paradiso” lub Waldemara Kazaneckiego - Walc z filmu „Noce i dnie”, a także musicale jak „Nędznicy” i „Wyśniłam sen” z niego albo „Życie kabaretem jest” z musicalu „Kabaret”.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza