Społecznik z Cedyni przekazał swoje zbiory do lokalnego muzeum


Zakurzone strychy, mroczne piwnice, walące się stodoły, są miejscami skrywającymi wiele tajemnic. Czasami podczas prac porządkowych właściciele natrafiają na niesamowite znaleziska. Jeszcze inni zajmują się gromadzeniem owych świadków historii na co dzień w ramach hobby, które często przeradza się w życiową pasję. Tak jest również w przypadku mieszkańca gminy Cedynia, Pana Zbigniewa Bogdanowicza, który od lat z ogromnym oddaniem zajmuje się historią naszego regionu oraz przedmiotami z nim związanymi. Pasją tą zaraził niejedną osobę.

W połowie września 2022 roku Zbigniew postanowił przekazać do zbiorów Muzeum Regionalnego w Cedyni dwa cenne obiekty, które niewątpliwie ubogacą cedyńską kolekcję artefaktów. Owymi przedmiotami są kamienne żarno, najprawdopodobniej pochodzące z XIX wieku oraz prawdziwa gratka, średniowieczny żeliwny grot oszczepu, który został wysłany do dalszych analiz. Muzeum Regionalne w Cedyni wyraża ogromną wdzięczność dla Pana Zbigniewa Bogdanowicza za przekazane artefaktów do zbiorów instytucji. 

Dbałość o naszą historię i jej poszanowanie jest obowiązkiem nas wszystkich, dziękujemy za godną obywatelską postawę.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza