Zbliża się 2. edycja Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN.Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zaprasza do wzięcia udziału w 2. edycji Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN.

Oto kilka ważnych informacji związanych z Pucharem:
W Turnieju mogą uczestniczyć drużyny jedenastoosobowe zgłoszone do rozgrywek mistrzowskich ZZPN na sezon 2022/2023.
- W każdym spotkaniu mogą brać udział zawodnicy zgłoszeni przez klub do rozgrywek na sezon 2022/2023 oraz 6 zawodników testowanych przez dany klub. Do sprawozdania na każdy mecz można wpisać 23 zawodników w tym 6 testowanych.
- Spotkania mogą być rozgrywane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach minimum 90m x 50m.
- W I i II etapie turnieju gospodarz spotkania zapewnia boisko, natomiast gość pokrywa opłatę za sędziów
- Czas gry 2 x 45 minut
- Zmiany powrotne
- Napomnienie (żółta kartka) jest jednoznaczna z Karą Wychowawczą, która wynosi 5 minut. Kary za żółte kartki nie sumują się. Druga i kolejna kara napomnienia żółtą kartką w spotkaniu, nie skutkuje otrzymaniem czerwonej kartki ani wykluczeniem z zawodów.
- Obowiązuje kara wykluczenia z gry (czerwona kartka).
- Najlepsza drużyna otrzyma pamiątkowy puchar i nagrodę specjalną.

Etapy turnieju i terminy:
- I etap (max 64 drużyny) - rozgrywki prowadzone są w grupach po 4 zespoły wyznaczonych/wylosowanych przez Wydział Rozgrywek, w systemie każdy z każdym jeden mecz. Przed przydziałem do grup, wszystkie chętne zespoły zostaną podzielone na 4 koszyki według klasy rozgrywkowej, aby do każdej z grup trafiły np. 1 zespół z Klasy Okręgowej, dwa z A-klasy i jeden z B-klasy. Uwzględniony będzie także klucz geograficzny. Spotkania w grupach rozgrywane będą w terminach (21/22.01, 28/29.01, 04/05.02) w miejscach wyznaczonych przez ich gospodarzy. Zwycięzcy grup awansują do II etapu rozgrywek.
- II etap – 1/8, 1/4 finału (przegrany odpada). Zwycięzcy grup z I etapu w wyniku losowania utworzą pary 1/8, a następnie pary 1/4 finału.
Terminy rozegrania spotkań 1/8 finału – 11/12.02, 1/4 finału - 18/19.02 w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy spotkań.
- III etap – turniej finałowy z udziałem 4 drużyn organizuje ZZPN. Zwycięzcy rozgrywek 1/4 finału w wyniku losowania utworzą pary 1/2 finału a ich zwycięzcy awansują do finału turnieju. Termin rozegrania 1/2 i finału turnieju - 25/26.02 lub 04/05.03, miejsce zostanie ustalone przez ZZPN.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza