Stracił prawo jazdy za zbyt szybka jazdę


Myśliborscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym gdzie obowiązuje prędkość do 40 km/h jechał swoim samochodem z prędkością 92 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z nadmierną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. W dniu dzisiejszym, w miejscowości Rów na drodze K-26, policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, pędził swoją Dacią z prędkością 92 km/h. Tym samym kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Bezmyślnym kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna, który za tak rażące złamanie przepisów utracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez mandatu. Mężczyznał będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł a jego konto punktowe wzbogaci się o 13 punktów karnych.

Przez kolejne 3 miesiące, mężczyzna będzie mógł przemyśleć swoje zachowanie by w przyszłości zachowywać się w sposób odpowiedzialny na drodze.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza