Wysokie mandaty i zatrzymane prawo jazdy za nadmierną prędkość


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Przekonali się o tym 33-letni kierowca Cupry oraz 26-letni kierujący Volkswagenem Sharanem, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracili swoje uprawnienia i zostali ukarani wysokimi mandatami.

Ostatnie dni to niestety ale kolejne zatrzymania praw jazdy przez policjantów myśliborskiej drogówki. W miejscowości Barnówko zatrzymali do kontroli kierowcę Cupry, której kierującym okazał się 33-latek. W terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Dzięki czujności mundurowych, 33-latek na okres 3 miesięcy odpocznie od kierowania pojazdem gdyż na taki okres zostało mu zatrzymane jego prawo jazdy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, mają pełne ręce roboty bowiem jeszcze większą nieodpowiedzialnością wykazał się 26- latek, który w miejscowości Rychnów poruszał się swoim VW z prędkością 101 km/h. Niestety ale w miejscu kontroli drogowej można poruszać się z prędkością do 40 km/h co oznacza, że 26-letni pirat drogowy przekroczył prędkość aż o 61 km/h. W tym przypadku policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 14 pkt karnymi. Kierujący natomiast nie wsiądzie,,za kółko" przez kolejne 3 miesiące.

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do dentysty czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza