Zaczęła się przedsprzedaż mieszkań w drugim budynku na Osiedlu Park Wilsona w Chojnie


Budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Chojnie nie zwalnia tempa i to pomimo wojny na Wschodzie, szalejącej inflacji oraz zbliżającej się zimy.

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców Chojny o start sprzedaży mieszkań w kolejnym budynku inwestor postanowił rozpocząć przedsprzedaż. W drugim budynku oznaczonym symbolem B-1 zostanie wybudowanych 31 mieszkań oraz 3 lokale użytkowe. Ceny, metraże oraz przekroje i usytuowanie w budynku szczegółowo zostały opisane i przedstawione na stronie dewelopera: parkwilsona.pl

Na obecną cenę istotny i niemal jedyny wpływ ma inflacja, która wywindowała koszty obsługi kredytu deweloperskiego, ceny materiałów i usług oraz zmiana ustawy deweloperskiej od 1 lipca 2022 roku.

Przechodząc do szczegółów to obecna cena ofertowa mieszkania wzrosła głownie przez:
  • oprocentowanie
  • koszt obsługi kredytu deweloperskiego
  • rachunków powierniczych oraz
  • od 1 lipca br. koniecznością wnoszenia opłat do Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego ze sprzedaży każdego mieszkania – kolejny podatek.

Łącznie wygenerowało to niemal 1000 zł więcej do 1 m2. Kolejne 300 zł to już „zasługa” wzrostu cen materiałów i usług głównie przez gigantyczne zwyżki nośników energii i paliw. Zapytaliśmy dewelopera czy wobec tej zmiany cenowej wzrosła również jego marża? Dowiedzieliśmy się, że nie, a nawet jest niższa niż w przypadku pierwszego budynku.Podsumowując, pomimo wyższej ceny za 1 m2 nadal nie ma lepszej i bezpieczniejszej lokaty środków własnych w obliczu tak rozchwianej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie. W stolicy Pomorza Zachodniego Szczecinie ceny mieszkań na rynku pierwotnym sięgają nawet 14 000 zł za 1 m2, a zaczynają się od 8300 zł, wszystko zależy od lokalizacji i standardu. Warto wspomnieć, iż na rynku najmu mieszkań różnice między czynszem dla właściciela w Chojnie i Szczecinie są na takim samym poziomie.

Z poprzednich artykułów wiemy, iż Park Wilsona to pierwsze tak duże osiedle w Chojnie. W miejscowości bowiem nie budowało się do niedawna nowych budynków wielorodzinnych od około 20 lat. W sierpniu 2021 roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę deweloper zaczął prace przygotowawcze na terenie inwestycji. Po upływie 13 miesięcy stanął pierwszy z 4 budynków, w którym prace dobiegają do końca.Park Wilsona to wyjątkowo atrakcyjny punkt na mapie miasta. Inwestycja posiada wszelkie zalety mieszkania w centrum: bliskość szkół, przedszkoli, urzędów, restauracji, sklepów i punktów handlowych. Na wyciągnięcie ręki jest pobliski park i tereny zielone oraz miejsca do rekreacji i sportu. Docenili tę lokalizację i cenę mieszkańcy Szczecina, którzy zdecydowali się zainwestować swoje środki w Chojnie. Różnica minimum 3000 zł na metrze kwadratowym w zakupie mieszkania oraz podróż pociągiem 37 minut do pracy w Szczecinie, czynsz najmu niemal taki sam jak w Szczecinie, a stopa zwrotu z inwestycji niemal o połowę krótsza.


Przypomnijmy, że inwestycja u zbiegu ulic Wilsona z Dworcową obejmuje budowę czterech budynków wielorodzinnych, łącznie powstanie 136 mieszkań, 6 lokali usługowych. Wszystkie budynki będą wyposażone w windę. Lokale mieszkalne i usługowe mają zróżnicowane powierzchnie, przemyślane układy funkcjonalne, tak, aby można było nawet łączyć dwa mieszkania w jedno duże, nawet ponad 100 metrowe.

Aktualną listę dostępnych mieszkań i lokali można znaleźć na stronie internetowej dewelopera pod adresem: parkwilsona.pl.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza