Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie [foto]


Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło właśnie 18 kolejnych policjantów. Przypominamy, że nabór wciąż trwa, a dokumenty można składać we wszystkich komendach powiatowych oraz komendzie miejskiej i wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Wraz z końcem października w policyjne szeregi zachodniopomorskiej Policji przyjęto kolejnych 18 funkcjonariuszy (9 kobiet i 9 mężczyzn), którzy uroczyście przysięgali powtarzając słowa roty za Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nadinsp. Tomaszem Trawińskim.

W uroczystości uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński wraz ze swoimi zastępcami, komendanci z rodzimych jednostek nowo przyjętych, kadra kierownicza KWP w Szczecinie, asp. szt. Marian Boguszyński Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście i rodziny.

Po ślubowaniu, w swoich przemówieniu nadinsp. Tomasz Trawiński pogratulowali nowym policjantom. Życzył im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy niezbędnej do służenia społeczności, satysfakcji z wybranej drogi zawodowej oraz policyjnego szczęścia. 

W swoim wystąpieniu podkreślił że służba jaką wybrali kandydaci jest trudna, wymagająca i odpowiedzialna. Podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych, ale również dla ich rodzin. Dlatego też zaapelował do rodzin i bliskich ślubujących, aby wspierali ich w trudnych chwilach i byli wyrozumiali dla ich służby. Po zakończeniu uroczystego apelu był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza