Nadchodzi zima? W regionie może spaść śnieg i czekają nas mrozy?

W środę (tj. 16 listopada) nad Polskę zacznie napływać mroźne arktyczne powietrze. Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czeka nas wyraźne ochłodzenie, temperatury spadną poniżej zera stopni Celsjusza. 

Na zachodzie kraju, a więc i w naszym regionie ujemnych temperatur możemy spodziewać się najszybciej w weekend. Niewykluczone, że w piątek miejscami może spaść niewielka ilość śniegu. 

- Prognozowane ochłodzenie stanowić będzie silny bodziec dla organizmu człowieka. Zwłaszcza, że zmiana warunków termicznych będzie znaczna i w krótkim czasie - czytamy na stronie IMiGW - Z uwagi na zbliżające się ochłodzenie warto z wyprzedzeniem przygotować odpowiednią odzież, o większej termoizolacyjności. Rano i wieczorem rekomenduje się stosowanie czapki i rękawiczek. Należy rozważyć zmianę obuwia (grubsza podeszwa). Warto zaopatrzyć się w kosmetyki ochronne do skóry. Należy również liczyć się z pogorszeniem się stanu aerosanitarnego na skutek wzmożonej działania palenisk, w tym zwiększenia się stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu.
fot. adobe stock / IMiGW
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza