- Niech Pan przeprosi kobiety w Polsce - mówi posłanka z Gryfina do prezesa Kaczyńskiego [video]


- Niech pan ma odwagę wyjść i przeprosić wszystkie kobiety w Polsce - mówiła z sejmowej mównicy posłanka z Gryfina - Katarzyna Kotula, zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziane kilka dni temu podczas spotkania z mieszkańcami Ełku wciąż budzą sporo emocji. Kaczyński podkreślił, że nie jest zwolennikiem "bardzo wczesnego macierzyństwa", ponieważ "kobieta musi dojrzeć do tego, aby być matką". Ale jak do 25 roku życia daje w szyję, to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - ocenił prezes PiS.

Posłanka z Gryfina winą za złą sytuację rodzin obarcza właśnie szefa partii rządzącej. Według niej kobiety w Polsce boją się, że urodzą nieodwracalnie chore płody i, że umrą przy porodzie. - A lekarze nie pomagają im, bo boją się ministra Ziobry i tak to się kręci.


Podczas swojego wystąpienia zwróciła się do prezesa PiS machając jednocześnie jego zdjęciem - Proszę wyjść i przeprosić wszystkie kobiety w Polsce, jeździ pan po kraju i opowiada bzdury, o tym, że kobiety piją i przez to rodzi się mniej dzieci. To przez pana rodzi się mniej dzieci, przez pana rząd.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza