Ukradli mu ponad 7 tysięcy złotych. Przestrzegamy przed oszustwem "na Netflixa".


Cyberprzestępcy posługują się różnymi metodami oszustw aby uzyskać dane do konta lub karty bankowej. Tym razem oszuści próbują używać do tego popularnej platformy VOD. 

Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego otrzymał fałszywą wiadomość o konieczności aktualizowania danych na platformie Netflix. Wszedł na fałszywą stronę do której kierował link z wiadomości i wpisał swoje dane oraz numer karty kredytowej. Stracił w ten sposób aż 7500 złotych.

Wszystko zaczęło się od wiadomości sms, z treści której wynikało, że istnieją zaległości w opłatach i powinien "zaktualizować swoje dane" na platformie Netflix. Mężczyzna był użytkownikiem popularnego serwisu i w ostatnim czasie zmienił kartę bankomatową, więc wszedł na fałszywą stronę do której kierował link z wiadomości mailowej. Następnie wpisał swoje dane, numer karty kredytowej oraz trzycyfrowy kod zabezpieczający CVV. Cyberprzestępcy wykorzystując pozyskane dane, dokonali pięciu płatności na łączną kwotę 7500 złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności! Oszuści próbują różnych sposobów na wyłudzenie danych.  W przypadku otrzymania wiadomości o zaleganiu z płatnościami, najbezpieczniej skontaktować się z instytucją od której pochodzi wiadomość i zweryfikowanie prawdziwości otrzymanej informacji. To pozwoli uchronić nasze oszczędności.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza