Świętowali "Złote gody".
Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Elżbiecie i Zdzisławowi Andrzejewskim, którzy obchodzili jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego.

Medale te jako jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Jubilaci 50 lat temu wypowiedzieli sakramentalne „tak” i z ufnością ślubowali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. Dzielenie życia z drugim człowiekiem jest nie lada wyzwaniem, które wymaga sztuki kompromisu oraz szczególnej cierpliwości i wyrozumiałości.  Jest to również czas, w którym małżonkowie poznają się, odkrywają, szukają porozumienia, aby w końcu polubić swoje słabości i wady. Ideę miłości pięknie oddają słowa księdza Jana Twardowskiego, który powiedział, że „ Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko. Kocha się za nic.”

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach Zbigniew Kmiecik oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mieszkowicach Żaneta Drogowska życzyli Jubilatom dalszych pięknych, szczęśliwych lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza