Tysiące zniczy na cmentarzu siekierkowskim w ramach akcji "Znicz dla bohatera" [foto]

W poniedziałek 31 października, w przededniu Święta Zmarłych członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieszkowickiej spotkali się wraz z grupą wolontariuszy na Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach. 

W ramach akcji „Znicz dla Bohatera” podczas której uczniowie szkół z powiatu gryfińskiego, między innymi z gmin Mieszkowice, Moryń i Chijna, zbierali znicze dla Polskich Bohaterów - zostały zapalone na grobach tych którzy oddali życie forsując w 1945 roku Odrę. 

W dniu Święta Zmarłych, również tym ludziom - często leżącym w bezimiennych grobach należy się pamięć i symboliczny znicz. 

Podziękowania 

Dziękujemy za udział wszystkim zaangażowanym - pomysłodawcy - Brzozowski Krzysztof, a także Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej  Muzeum Pamiątek 1. Armii WP w Gozdowicach i Starych Łysogórkach Paczka dla Bohatera Gmina Mieszkowice MGOK Mieszkowice  a szczególnie wam wolontariusze. Wasza postawa zasługuje na najwyższe uznanie. 

Szczególnie cieszy fakt, że w wydarzeniu wzięło udział mnóstwo dzieci. Nauka postaw patriotycznych już od najmłodszych lat to wielki krok dla przyszłości tego narodu. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

Chwała Bohaterom!

Podziękowania nr 2

Stowarzyszenie Paczka Dla Bohatera serdecznie dziękuje za pomoc w zbiórce zniczy na Cmentarz Wojenny w Starych Łysogórkach w ramach akcji X Znicz Dla Bohatera Szkole Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Chojnie Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Chojnie, Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Moryniu, Towarzystwu Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, szkołom z gminy Mieszkowice a także wszystkim darczyńcom bez których ta akcja by się nie odbyła i wszystkim przybyłym którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w palenie zniczy.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza