Wieczór wspomnień w Mirowie [foto]

Listopad miesiąc wspomnień, pamięci oraz świadomości kim jesteśmy , skąd pochodzimy i co nas łączy. Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo i mieszkańcy sołectwa Mirowo, zeszłej soboty 19 listopada na swój wyjątkowy sposób stworzyli okazję by byli i aktualni mieszkańcy wsi mogli spotkać się wspólnie i poznać historię swoich związków z wsią Mirowo. Świetlica wiejska, siedziba Stowarzyszenia, wypełniła się Mirowiakami kilku pokoleń. Każdy mógł się przedstawić i opowiedzieć  o swoich związkach z Mirowem. Oczywiście spotkanie ukierunkowane było głównie na wspomnienia pierwszego i drugiego pokolenia osiadłych tu po drugiej wojnie światowej repatriantów.

Tłem spotkania była prezentacja archiwalnych zdjęć rodzinnych związanych z Mirowem. W krótkim recitalu pieśni patriotycznych zaprezentowała się Amelka Matoszko z najmłodszego pokolenia mieszkańców Mirowa.

Wspólne rozmowy trwały długo. Na szczęście pozostało jeszcze dużo do powiedzenia. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby związane z naszą wsią na śledzenie informacji w Internecie o kolejnych spotkaniach i uczestniczeniu w tych bardzo rodzinnych spotkaniach.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza