Wielki sukces karateków z Morynia

W dniach 12-13 listopada w Dębicy odbyły się V Wagowe Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate zorganizowane przez federację World Kyokushin Bdokai.  Do rywalizacji stanęło 670 zawodników z 17 krajów, 10 organizacji karate kontaktowego. Tak duża liczba zawodników i różnorodność organizacyjna sprawiła, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a zdobycie medalu  było niezwykle trudne. Do udziału w tych mistrzostwach Polski Związek Karate Kontaktowego powołał Marcina i Vanessę Florczak trenujących w UKS Karate Kyokushin Moryń.

Marcin startował w kategorii Masters (-80 kg), a Vanessa w kategorii juniorek 16 – 17 lat. Marcin wywalczył tytuł mistrza Europy w swojej kategorii pokonując  w sobotę po trudnych walkach przeciwników z Izraela i Polski. W niedzielę stoczył walkę finałową z reprezentantem Niemiec – wygrywając ją jednogłośną decyzją sędziów.

Vanessa zajęła 2. miejsce i tytuł Wicemistrzyni Europy w kategorii kata  mocno obsadzonej przez juniorki. W jej kategorii startowało 20 zawodniczek prezentujących bardzo wysoki poziom techniczny.

Zawodnikom sekundował trener Kos Piotr 3 Dan. Wyjazd na zawody współfinansowany został z dotacji z Gminy Moryń, środków własnych klubu oraz z firmę TELEMOND HOLDING z Kostrzyna nad Odrą.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza