Jarmark Świąteczny w Dębnie [foto] [video]


Już po raz czwarty w Dębnie zorganizowany został bożonarodzeniowy jarmark. W sobotę 10 grudnia w centrum miasta kolorowe stoiska pełne świątecznych przysmaków i ozdób przyciągnęły rzesze mieszkańców. Najmłodsi zaś bawili się z Mikołajem z Holandii i Czarnymi Piotrusiami.

Wystawcy rozstawili się na placu Konstytucji 3 Maja, oferując bogaty asortyment. Można było zjeść smaczne świąteczne przysmaki oraz nabyć mrożone pierogi i uszka na święta. Nie zabrakło produktów regionalnych: zakwasu buraczanego oraz miodu i produktów pszczelich.

Placówki szkolne sprzedawały przepyszne ciasta, a rękodzieła lokalnych wytwórców wzbudzały zachwyt. Można było nabyć dekoracje lub oryginalne prezenty pod choinkę. Na stanowisku Stowarzyszenia „Radość Dzieciom” odbywały się warsztaty tworzenia bombek.


Na scenie odbywały się występy. Zaprezentowały się dzieci z dębnowskich przedszkoli i szkół. Swoje popisy taneczne pokazał Zespół KEEP oraz zagrał BIG BAND z Dębnowskiego Ośrodka Kultury. Burmistrz Dębna wręczył również stypendia i nagrody artystyczne za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, które w tym roku otrzymały. Nagrody otrzymały zespoły: KEEP Team, KEEP Kids i KEEP Junior. Stypendia przyznano dla: Krystyny Urszuli Hejbowicz, Wiktorii Taracińskiej, Martyny Kaczmarek, Joanny Wojciechowskiej, Kai Judki, Elizy Kopaszewskiej oraz Zuzanny Warunek.

Podczas wydarzenie odbywał się Festyn „Otwarte Serca”. W tym roku zbierano środki finansowe na Schronisko dla Bezdomnych w Dębnie.

Kulminacyjnym momentem imprezy był przyjazd Mikołaja z Holandii. Wspólnie z burmistrzem odpalili choinkę, a następnie tradycyjnie Czarne Piotrusie rozpoczęły zabawę na scenie. Do dzieci trafiły nie zliczone ilości słodyczy oraz maskotek i zabawek. Nie zabrakło pamiątkowych fotografii.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza