Miała być świetlica, gmina wystawiła budynek szkoły na sprzedaż


Miała być tu świetlica, tymczasem władze gminy wystawiły budynek byłej szkoły w Godkowie (gmina Chojna) na sprzedaż. Cena wywoławcza nieruchomości to 450 tysięcy złotych. 

W szkole w Godkowie ma być świetlica - tak na początku 2020 roku mówiła burmistrz Chojny Barbara Rawecka, w tym samym roku placówka została zamknięta. 

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego: 

nieruchomość zabudowana trzema budynkami oświaty nauki i kultury (była szkoła), budynek wybudowany w technologii tradycyjnej na początku XX wieku, budynek dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony z dachem wielospadowym o konstrukcji drewnianej krytym dachówką , w piwnicy budynku znajduje się kotłownia, pow. zabudowy 259m2, pow. użytkowa 355m2 w tym: parter 194,20m2, I piętro 160,80m2, stan techniczny średni;

Brak planu zagospodarowania przestrzennego sprawia, że zakupioną nieruchomość można wykorzystać na dowolne cele, choć preferowany jest rozwój agroturystyki. Sprzedający nie zapłaci również podatku VAT od kwoty zakupu. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza