O "Misyjnych Kolędnikach" ze szkoły w Chojnie na antenie Radia Szczecin


Na antenie Radia Szczecin wyemitowano reportaż pt. "Kolędnicy Misyjni", w którym mówiono między innymi o ognisku misyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie przemiłych katechetkach Aleksandrze Słodkowskiej i Monice Jakubiszyn, o lotniskowej Parafii NMP Matki Kościoła i planach jej proboszcza, księdza Andrzej Galant oraz Sławomirze Błęcckim.

Reportaż autorstwa Anny Kolmer w realizacji dźwiękowej  Aleksandry Mazur-Woroneckiej, został wyemitowany tuż przed świętami, w czwartek 22 grudnia. Cały reportaż można wysłuchać na stronie Radia Szczecin [kliknij]

Już niemal od 30 lat w okresie Bożego Narodzenia w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni” rozpoczyna się w całej Polsce dziecięce kolędowanie i zbieranie środków na potrzeby krajów misyjnych. W tym roku wsparciem objęty zostanie młody Kościół w Papui – Nowej Gwinei, gdzie potrzebna jest pomoc dla dzieci odrzucanych i doświadczających przemocy.
W ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Kolędników Misyjnych udało się wesprzeć dzieci w Kazachstanie, Kirgistanie i Uzbekistanie. Kolędnicy misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają ludziom, że dzieciństwo nie zawsze może być radosne. Niewielka kwota pieniędzy wrzucona do skarbonki może odmienić ich życie. Pomysł na to, jaki kraj w danym roku objęty będzie wsparciem, a także scenki prezentowane w ramach kolędowania powstaje w Papieskich Dziełach Misyjnych.
Od ponad 20 lat przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie działa ognisko misyjne założone przez tutejsze nauczycielki katechezy. Co roku przygotowują Kolędników Misyjnych pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom”. Zapraszam do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego „Misyjni Kolędnicy” w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po 22-ej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza