Paweł Mucha: Na początku nowego roku możemy się spodziewać wzrostu inflacji [video]

Paweł Mucha, były doradca prezydenta, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, polityk pochodzący z Gryfina a obecnie doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego, był gościem w Programie 1 Polskiego Radia. Podczas radiowej audycji zapowiedział wzrost inflacji w 2023 roku. 

Mucha to  doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, w latach 2016–2020 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, w latach 2017–2020 zastępca jej szefa. Od 2021 doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, następnie od 2022 członek zarządu NBP.

- Wszyscy ekonomiści podkreślają, że będziemy obserwować bardzo wyraźne spowolnienie wzrostu gospodarczego, dalsze obniżanie płac w ujęciu realnym, ale dzięki dobrym decyzjom mamy bardzo niskie bezrobocie. I pozostanie ono na niskim poziomie - wyjaśnił.


Zgodnie z ostatnią projekcją inflacji przygotowaną przez analityków NBP w pierwszym kwartale 2023 r. możemy się spodziewać wzrostu inflacji, ale od 2. kwartału będzie następował stopniowy jej spadek - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, członek zarządu NBP.

Źródło: Polskie Radio

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza