Narkotykowy diler stanie przed sądem


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz o wielokrotne ich udzielanie innej osobie.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany, która to ilość wskazywała, że sprawca czynił przygotowania do przestępstwa polegającego na wprowadzaniu ich do obrotu oraz wielokrotne udzielanie innej osobie substancji psychotropowej.

W dniu 6 maja 2022 r. w Barlinku funkcjonariusze Policji podczas wykonywania czynności służbowych, w trakcie przeszukania odzieży i plecaka podejrzanego ujawnili znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 396,100 grama netto.

Na podstawie przeprowadzonych w toku postępowania dowodów ustalono, że mężczyzna udzielał również wielokrotnie około 50 razy środki odurzające innej osobie.

Podejrzany została zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Na mieniu tego podejrzanego prokurator zastosował również zabezpieczenie majątkowe.

Podejrzany był uprzednio karany sądownie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza