17. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij


17. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij wystartuje w środę 22 lutego i potrwa do niedzieli 26 lutego. Jak zwykle organizatorzy przygotowali ciekawy i atrakcyjny program. 

Tegoroczny "Bal Włóczykija" odbędzie się 25 lutego pod hasłem "Znaki, symbole i pomniki". Organizatorami wydarzenia są: Gryfiński Dom Kultury Zakrzywienie Czasoprzestrzeni i Miasto i Gmina Gryfino.

Program imprezy dostępny jest na stronie www.wloczykij.com Bilety dostępne będą na stronie www.gdk.com.pl/biletyna Karnety na festiwal i bilety na koncerty dostępne będą w sprzedaży od 23 stycznia.

17. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”. Wkrótce rusza sprzedaż karnetów.

Najbliższa, 17. edycja Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie 22-26 lutego 2023. Tradycyjnie głównymi punktami programu będą spotkania z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami.

Gryfiński festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij to jedna z najbardziej oryginalnych i największych imprez o szeroko pojętej tematyce podróżniczej w Polsce. Gryfino po raz kolejny stanie się miejscem, w którym przetną się szlaki odkrywców, eksploratorów, pasjonatów przygód i artystów. Główne wydarzenia festiwalowe będą tradycyjnie obywać się w budynku głównym Gryfińskiego Domu Kultury (ul. Szczecińska 17).

-W programie oprócz prezentacji podróżniczych, odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących. Projekcji filmowych, spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, będzie degustacja potraw oraz ciekawe wycieczki. - mówi pomysłodawca i organizator festiwalu Przemek Lewandowski - Łącznie planowanych jest około 50 spotkań. Festiwal, 22 lutego zainauguruje spotkanie z Wojciechem Jagielskim uznanym reportażystą, dziennikarzem i korespondentem wojennym.

W. Jagielski jest autorem książek: "Dobre miejsce do umierania", "Modlitwa o deszcz", "Wieże z kamienia", "Nocni wędrowcy", "Wypalanie traw", "Trębacz z Tembisy", "Wszystkie wojny Lary", "Na wschód od zachodu", "Strona świata", "Druga strona świata".

W sekcji muzycznej podczas trwania festiwalu na włóczykijowej scenie wystąpią The Pau, Tabu oraz John Porter. Doroczny Bal Włóczykija odbędzie się pod hasłem „Znaki, symbole oraz pomniki”.

Sprzedaż karnetów w cenie 150 zł oraz biletów na koncerty rozpocznie się 23 stycznia 2023 (sprzedaż elektroniczna na stronie gdk.com.pl zakładka KUP BILET lub tradycyjnie w kasie Kina Gryf.)

Informacje dotyczące festiwalu można znaleźć na Faceboooku wydarzenia https://www.facebook.com/Festiwal-W%C5%82%C3%B3czykij-373492680362 a wkrótce na nowej stronie internetowej wloczykij.com

Festiwal organizują Gryfiński Dom Kultury oraz Zakrzywienie Czasoprzestrzeni.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza