Czym charakteryzują się dobre systemy prasowania parowego?


Prasowanie przestało kojarzyć się już ze żmudną czynnością, która pochłania wiele godzin. Wszystko dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które wykorzystują wyrzuty pary wodnej. To najszybszy sposób usuwania zagnieceń z ubrań. Można do tego wykorzystać kilka rodzajów sprzętów, takich jak systemy prasowania parowego, generatory pary lub żelazka z funkcją pary. Czym się różnią te rozwiązania i na które postawić? Podpowiemy w tym artykule!

System prasowania parowego, generator pary czy żelazko z funkcją pary - na co postawić?

Szukając prostego sposobu na wykorzystanie pary wodnej w usuwaniu zagnieceń, możemy sięgnąć po generator pary lub żelazko z odpowiednią funkcją. Czym się różnią te rozwiązania? Generatory pary to zaawansowane systemy prasowania, które wizualnie prezentują się inaczej niż żelazko. Pojemny zbiornik na wodę połączony z lekkim żelazkiem zapewnia swobodę ruchu podczas niwelowania zagnieceń. Prasowanie w pionie, na wieszaku? Nie ma najmniejszego problemu. To ważna zalety urządzenia tego typu, do tego niektóre modele wyposażone są w specjalne deski, które jeszcze ułatwiają cały proces. Zwykle można na niej prasować w pionie, w poziomie, pod kątem.

Jeszcze dalej w zapewnianiu wygody idą systemy prasowania parowego - tutaj ważnym elementem jest deska do prasowania, którą łatwo można regulować i zmieniać jej pozycję. Prasujemy za pomocą specjalnej końcówki, która może działać zwykle w dwóch trybach: prasowania i parowym - daje to dużo elastyczności i możliwości wyboru rozwiązania, które jest najlepiej dostosowane do swoich potrzeb.

Ta wygoda ma jednak swoją cenę - generatory pary są wielokrotnie droższe, gdy porównamy je nawet do nowoczesnych żelazek. Nie mówiąc już o systemach prasowania parowego!

Szukając więc budżetowego sprzętu, można przyjrzeć się żelazkom. To niewielkie urządzenie, które łatwo wszędzie przechować. Nie mówiąc już o oszczędnościach w budżecie! Mają jednak znacznie mniejszy pojemnik na wodę, który trzeba częściej uzupełniać. Ze względu na ciężar, ciężko nimi prasować w pionie, chociaż na rynku są i takie modele, które to umożliwiają.

Na który sprzęt postawić? To zależy od tego, ile prasujemy, z czego wykonana jest odzież, czy musimy prasować dużo elementów garderoby w pionie - jak na przykład płaszcz, garnitur, mundur. Do tego - ważny jest również budżet. Koszt żelazka z funkcją pary to kilkaset złotych, generatora pary lub systemu prasowania parowego - nawet kilka tysięcy. W końcu - nie można pominąć tematu przechowywania: aby zdecydować się na większy gabarytowo generator lub system prasowania parowego, trzeba mieć gdzie go trzymać. Na żelazko szybciej znajdziemy miejsce w szafie.

Jak system prasowania parowego - najważniejsze kwestie

Co przeanalizować, porównując do siebie poszczególne systemy prasowania parowego? Lista aspektów może obejmować:
 • pojemność zbiornika na wodę;
 • tryby pracy;
 • głowicę parową - wygląd, wielkość, ciężar, funkcje;
 • ciśnienie;
 • czas nagrzewania;
 • sposób regulacji temperatury;
 • wygodę przenoszenia;
 • łatwość konserwacji;
 • długość kabla;
 • zastosowane technologie i zabezpieczenia;
 • wchodząca w skład zestawu deska do prasowania i możliwość zmiany jej położenia.

Podobne parametry można przeanalizować, wybierając generator pary.

Na które rozwiązanie postwić? System prasowania parowego to duża wygoda i komfort pozbywania się nawet uporczywych zagnieceń. Jeśli mamy odpowiedni budżet i przestrzeń w domu, warto takie urządzenie rozważyć.

Systemy prasowania parowego w sklepie MediaMarkt to ciągle rosnąca kategoria produktów, które ułatwiają dbanie o ulubione ubrania - by zawsze były wyprasowane i pod ręką.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza