Muzyką i słowem poniesiona została Dobra Nowina Narodzenia Pańskiego...

W niedzielę, 15 stycznia w kościele pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Dolsku parafia Moryń, odbył się międzynarodowy koncert kolęd, pastorałek i utworów świątecznych. 13 -wieczny kościółek wypełniły wspaniałe głosy i muzyka wykonawców z Niemiec, Ukrainy, Meksyku, Polski oraz utwory anglojęzyczne. 

Różnorodność, kunszt brzmień i wykonań została doceniona przez licznie zgromadzoną publiczność. Wspaniały klimat i nastrój wieczoru dopełniła świąteczna sceneria a kościół rozjaśnił się blaskiem świec. Mamy nadzieję, że dla wszystkich było to wspaniałe i niepowtarzalne przeżycie muzyczne. 

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć: Wanesę Adamską, trio Krysia i Janek oraz Laura, Bartosza Żugaj, Stanisława Świątka z córeczką, Martę Kwiecień, Anastasiję Sikoza, Karinę Sobczyńska, Piotra Suchomski, Alicję Danielak, Zespół Sami Swoi, Douglasa Adames Salceda z synkiem Adrianem,Waldemara Glebocyka, Katarzynę Potapińska, Kapela Cedyńska w składzie: Ewa Kwiecień akordeon i instrumenty klawiszowe, Sylwester Blachnierek trąbka i flet, Zygfryd Ferdynus akordeon, Andrzej Noga saksofon oraz instrumentaliści Katarzyna Pożarycka skrzypce i Przemysław Porzeziński gitara elektroakustyczna. 

Szczególne podziękowania kierujemy do: ks. proboszcza Sławomira Pawlaka za wsparcie duchowe, obsługę techniczną i ufundowanie pamiątkowych statuetek dla wykonawców, mieszkańców Dolska na czele z panią sołtys Urszulą Śliwińską za ciepłe i słodkie przyjęcie przybyłych gości, Piotrka Suchomskiego i Ani Piątkowskiej za pomoc organizacyjna i techniczną oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia tego niezapomnianego wieczoru z kolędą. Wieczór  zakończył się wspólnym wykonaniem  utworu „Znak pokoju”, podczas którego wszyscy podzielili się opłatkiem. Ogromnie dziękujemy wspaniałej i licznie przybyłej publiczności, która chętnie  włączyła się we wspólne kolędowanie i stworzyła rodzinną niezapomnianą atmosferę.

Głównym pomysłodawcą oraz „motorem napędowym” wydarzenia były Katarzyna Potapińska i Ewa Kwiecień a współorganizatorem Parafia oraz wszyscy, którzy poświęcili swój czas i talent, aby uświetnić ten koncert.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza