Nowy sprzęt dla ratowników WOPR w Gryfinie [foto]


Oddział powiatowy WOPR Gryfino wzbogaciło się o nowy sprzęt w postaci samochody oraz drona. Inwestycje były możliwe dzięki dotacjom. 

W czwartek 19 stycznia podczas konferencji prasowej zorganizowanej na nabrzeżu Kapitanatu Portu w Szczecinie doszło do przekazania sprzętu zakupionego z dotacji zrealizowanej w 2022 roku.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego w 2022 roku sfinalizowało projekt, dzięki któremu siły i środki do działania na terenie województwa powiększyły się o: cztery samochody typu pick-up z napędem 4x4, samochód Van do działań operacyjnych i profilaktycznych oraz łódź pontonową typu IRB. Jedno z aut trafiło do oddziału WOPR w Gryfinie. 

Całkowita wartość projektu to 1 047 000,00 zł. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego z zewnątrz w tym: Fundacja Enea wsparła nas kwotą 70.000 zł, Wojewoda Zachodniopomorski - 125 700,00 zł, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego - 116 400,00 zł, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - 450 000,00 zł, Gmina Police - 100 000,00 zł. Pozostała część funduszy to środki własne WOPR WZ.

Z kolei dzięki Fundacji PGE Oddział Powiatowy WOPR Gryfino zakupił specjalistycznego drona do działań podwodnych. Dron wyposażony jest w ramię robocze, kamerę 4K z przekazem na żywo i osiem silników napędowych które umożliwiają prace w każdej pozycji. Urządzenie może wykonywać zadania do głębokości 200 m, zasięg 200 m od operatora. Dron umożliwi przeszukiwanie dna zbiorników bez narażania na niebezpieczeństwo płetwonurka oraz skróci czas lokalizacji.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza