Pogoń Szczecin przed trudnym wyjazdem do Łodzi!


Jednym z najciekawszych meczów najbliższej kolejki Ekstraklasy będzie rywalizacja 3 i 4 drużyny ligowej tabeli. Mowa tutaj o spotkaniu, które odbędzie się na stadionie w Łodzi, gdzie Widzew podejmie Pogoń Szczecin. Czy ekipa beniaminka zrewanżuje się za porażkę w pierwszym starciu tego sezonu?

Widzew Łódź

Łodzianie po wielu latach przerwy wrócili do rozgrywek Ekstraklasy, ale przewidywania zakładów bukmacherskich przed rozpoczęciem sezonu wskazywały, że walka o utrzymanie nie będzie łatwym zadaniem. Widzew w rundzie jesiennej przekroczył jednak wszystkie przewidywania nawet najbardziej optymistycznie nastawionych kibiców. Podopieczni trenera Niedźwiedzia zakończyli zmagania z dorobkiem 29 punktów po 17 rozegranych meczach. Taki wynik zagwarantował ekipie beniaminka miejsce na najniższym stopniu podium na półmetku rozgrywek.

Czy Widzewiacy będą w stanie podtrzymać taką dyspozycją również w 2 części sezonu? Tutaj eksperci i Zakłady bukmacherskie uważają, że może być to bardzo trudne zadanie. Głównie ze względu na to, że w pierwszej części sezonu mogli grać na świeżości i byli zagadką dla większości drużyn w Ekstraklasie. Obecnie ta sytuacja bez wątpienia uległa zmianie, ale tak naprawdę więcej wniosków będzie można wyciągnąć już po pierwszych meczach rundy wiosennej.

Pogoń Szczecin

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Pogoni Szczecin. Portowcy nie mieli jednak tak łatwego zadania przed własną publicznością, jak mogły wskazywać na to kursy przygotowane przez zakłady sportowe. Starcie przy ulicy Twardowskiego było wyrównane, a ekipa gości zmarnowała wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Pogoń w całkiem niezłym stylu zakończyła rozgrywki w 2022 roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę mecze wyjazdowe. Portowcy zaliczyli 3 zwycięstwa i jeden remis na obiekcie Legii Warszawa. Ogólnie jednak analizując występy tego zespołu w całej rundzie jesiennej, warto zwrócić uwagę na fakt, że prezentowali się oni mniej więcej na podobnym poziomie, bez względu na miejsce rozegrania rywalizacji.

Czytaj więcej na temat regionalnej piłki nożnej!

Zakłady bukmacherskie

Faworytem tego spotkania w ofercie zakładów bukmacherskich jest ekipa ze Szczecina. Statystycznie Widzew pierwszej części sezonu gorzej spisywał się w meczach domowych, co po części może tłumaczyć takie przewidywania.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami nie brakowało sytuacji z obu stron. Ogólnie statystyki meczów bezpośrednich wskazują, że Pogoń Szczecin ma serię 5 kolejnych meczów przynajmniej jedną bramką z tym rywalem. Aż 4 z tych rywalizacji zakończyły się za to wynikiem btts. Biorąc pod uwagę, jak dobrze spisywały się oba te zespoły w pierwszej części sezonu, pod względem gry ofensywnej można pokusić się tutaj o stwierdzenie, że typ na bramkę z obu stron powinien być najlepszym rozwiązaniem. Widzew i Pogoń grały ofensywnie w pierwszej części sezonu, więc nie powinno się to mocno zmienić.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza