Policjanci dokonali ponad 500 sprawdzeń stanu trzeźwości kierujących.


W ubiegłą sobotę 14 stycznia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana była na eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” było badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

W trakcie realizacji działań użytkownicy dróg musieli się liczyć ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach. Akcja prowadzona była na terenie całego powiatu myśliborskiego w miejscach zlokalizowanych na odcinkach dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami i niewłaściwymi zrachowaniami na drodze.

Prowadzenie pojazdu wymaga od kierującego odpowiedniej sprawności psychofizycznej oraz sprawności psychomotorycznej. U kierującego, będącego pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może dojść do zaburzenia wyżej wymienionych sprawności, a to w konsekwencji zwiększa prawdopodobieństwo spowodowania zdarzenia drogowego.

I właśnie te aspekty wzięli pod uwagę mundurowi z myśliborskiej drogówki. W trakcie prowadzonych działań dokonali ponad 500 sprawdzeń stanu trzeźwości kierujących. Niestety ale nie wszyscy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności zatrzymali 1 kierującego poruszającego się pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości ( ponad 1,50 promila alkoholu ), oraz 2 kierujących znajdujących się pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Wszyscy stracili także swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. O ich dalszym losie zadecyduje już Sąd.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza