W dwa dni dwa razy wyjeżdżali do pożaru w mieszkaniachJednostka OSP Banie w przeciągu dwóch dni dwukrotnie interweniowała do pożarów w mieszkaniach. Zapalił się przewód kominowy a w drugim przypadku doszło do zapalenia się instalacji elektrycznej. 

W czwartek 18 stycznia o godzinie 3:30 jednostka została zadysponowana do pożaru mieszkania w miejscowości Tywica. Z uwagi na mało konkretne zgłoszenie strażacy nie wiedzieli czego mogą spodziewać się na miejscu zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań. Rota zabezpieczona w aparaty OUO weszli do mieszkania w którym występowało zadymienie w celu lokalizacji pożaru. Po chwili działań miejsce w którym znajdowało się ognisko pożaru zostało zlokalizowane. Pożarem objęta była instalacja elektryczna, schody, bojler. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu resztek palących się elementów, odłączeniu prądu oraz częściowej rozbiórce schodów. 

Dzień wcześniej, w środę 17 stycznia około godziny 19:00 jednostka została zadysponowana do pożaru przewodu kominowego w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Swobnica. Ze zgłoszenia wynikało iż pali się komin w budynku wielorodzinnym, czuć dym w mieszkaniach, domownicy opuścili mieszkania. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar przewodu kominowego jak w zgłoszeniu. Z uwagi na długość komina i brak możliwości zerwania całej palącej się sadzy do akcji został zadysponowany podnośnik z JRG GRYFINO. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, ugaszeniu komina przy pomocy Lancy Kominowej. Następnie z podnośnika strażacy zerwali resztki zalegającej sadzy przy pomocy zestawu kominowego. 

fot. OSP Banie
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza